O Nas

METODA

Punkty widzenia: to cała historia.

Co sprawia, że dzieje się magia? Jak to działa?
Badamy punkty widzenia – to właśnie robimy w Points.

Wierzymy, że każda rzecz: ludzie, przedmioty, sytuacje, muzyka, smaki… każda drobiazg w życiu ma niezliczone punkty widzenia.
Prawdziwym wyzwaniem jest spojrzenie na sprawy z nowego punktu widzenia, który wcześniej był poza zasięgiem naszego wzroku.
Wierzymy, że zmiana prawie zawsze zaczyna się, gdy jesteśmy otwarci i gotowi zaryzykować i spojrzeć na sprawy z nowej perspektywy, z nowego punktu widzenia. Bycie świadomym i w pełni obecnym jest pierwszym krokiem do zmiany naszego punktu widzenia, aw efekcie – w kierunku rozwoju osobistego, zawodowego, a nawet organizacyjnego.

Podstawą metody Points of You® jest interakcja pomiędzy prawą półkulą, intuicyjną i emocjonalną częścią mózgu,
a lewą, skupiona na logice i analizie.
Dzieje się tak, gdy patrzymy jednocześnie na fotografię i słowo.
Fotografia pobudza nasz prawy, twórczy mózg, podczas gdy słowo aktywuje lewy, analityczny mózg.
Jednoczesna stymulacja dwóch półkul mózgu stwarza walkę między tym, co emocjonalne, a tym, co racjonalne,
chwilowo „zwierając” czujne mechanizmy obronne naszego umysłu. To „celowe pomieszanie” daje umysłowi krótkie wytchnienie od
naszych z góry przyjętych pomysłów na to, jak rzeczy „powinny” lub „powinny” być, i pozwala naszemu umysłowi otworzyć się na nowe miejsca w nas,
zmiana naszego punktu widzenia.

Nasze gry opierają się na skojarzeniowych powiązaniach między fotografią, tematem i wybranym przez nas problemem .

Każde zdjęcie przedstawione na kartach Points of You® zostało wybrane z tysięcy dostępnych zdjęć, aby osiągnąć ten jeden cel:
wprowadzenie tematu poprzez bodziec wizualny, który nie ma z nim bezpośredniego ani oczywistego związku,
stymulując w ten sposób cały nasz system racjonalny i emocjonalny.
Robiąc to, celowo zostawiamy wystarczająco szeroką przestrzeń na osobistą interpretację, osobistą przestrzeń wewnętrzną.

Ten wyjątkowy wewnętrzny ruch tworzy nową reakcję, powodując emocje i wgląd, które są nowe dla naszego umysłu i serca.
Metoda jest zaprojektowana jak fala sinusoidalna. Na początku jesteśmy szeroko otwarci i wystawieni na wiele punktów widzenia
związanych z naszym wyborem: relacje, rodzicielstwo, kariera, zdrowie lub każda inna kwestia. Po rozszerzeniu naszych punktów widzenia
czas się skupić. Proces skupiania się obejmuje precyzję i wybranie najbardziej znaczącego wglądu w nasz konkretny problem.
Na ostatnim etapie analizujemy praktyczny świat – tachle i nakreślamy działania prowadzące do osiągnięcia celu.

Wszystkie nasze narzędzia i szkolenia opierają się na tych 4 etapach naszej metody:

PAUZA

Zatrzymanie się umożliwia nam wzięcie oddechu i spojrzenie na nasze życie z dystansu. Pauza jest podstawowym i niezbędnym krokiem, by wyrwać się z naszych codziennych schematów myślenia, postępowania.

POSZERZENIE

Na każdą sytuację można spojrzeć z niezliczonej liczby punktów widzenia. Wyzwaniem jest zobaczyć swoje życie z innej perspektywy. Na tym etapie szukamy nieznanego, nie wiedząc dokąd to nas zaprowadzi.

interakcja

SKUPIENIE

Po zbadaniu wszystkich odkrytych punktów widzenia możemy skupić się na spostrzeżeniach istotnych dla nas. Za pomocą pytań przewodnich odkrywamy, które opcje wydają się nam właściwe i najlepiej odpowiadają naszej indywidualnej „strukturze”, wewnętrznemu rytmowi.

DZIAŁANIE

To krok, w którym zmieniamy możliwości w konkrety. Kreślimy plan działania lub listę zadań, jakie musimy podjąć, zrealizować, oraz nasz wewnętrzny harmonogram realizacji naszego zamierzenia.

Dołącz do Akademii Points of You

Wspinaj się po drabinie wiedzy