Artykuły POY

Barbara Dolata

HR Partner, Certyfikowany Trener Points of You®

Głównie Kraków, cała Polska, możliwość pracy przez Skypa

Barbara Dolata

Mam 16 letnie doświadczenie w przekładaniu myślenia na działanie. Działam jako HR Partner kilku firm, coach pod marką Wiem czego chce, trener Points of You®. Moje doświadczanie zawodowe to praca w działach HR PepsiCo., Bank Śląski, Pliva Kraków. Ponad 1000 procesów rekrutacyjnych, outplacement dla blisko 600 osób.

Specjalizacja: identyfikacja potencjału rozwojowego (Development Center), doradztwo organizacyjne
i personalne, rekrutacja. Prowadzę warsztaty szkoleniowe związane z pracą zespołową, komunikacją. Od 4 lat pracuję również „po drugiej stronie lustra”, z klientem indywidualnym. Pomagam w procesach rekrutacji. Prowadzę konsultacje i autorskie warsztaty w zakresie doradztwa zawodowego: doradztwa kariery oraz rozwoju. Jestem mentorem dla studentów Biura Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Współpracuję z Biurem Karier Politechniki Krakowskiej, Stowarzyszeniem Wspierania Onkologii UNICORN oraz Stowarzyszeniem Most Kobiet.

Doradztwo opiera się na zrozumieniu celów i sposobu myślenia. Niezależnie od wieku, doświadczenia, branży, trudno pójść dalej bez odpowiedzi na pytanie Czego chcę – na czym tak naprawdę mi zależy, co powinienem zrobić, żeby to osiągnąć. Metoda Points of You® jest tu bardzo pomocna. Połączenie obrazu i słowa otwiera ludzi niezależnie od profesji czy dominacji półkul.
Mam dobre praktyczne doświadczenia z jej zastosowania w pracy ze specjalistami i studentami wielu branż, z młodzieżą i seniorami. Co ciekawe, zastosowanie metody robi wrażenie. Wiele osób czuje, że w 4 krokach – pauza, poszerzenie, skupienie i działanie – pracowaliśmy bardzo efektywnie.