Artykuły POY

Dorota Raniszewska

Coaching indywidualny, zespołowy, warsztaty rozwojowe, relacje interpersonalne, rozwój siebie, droga życiowa, siła życiowa, empatia, ugruntowanie, świadomość siebie, koncentracja w życiu.

Warszawa, Polska, Europa

Dorota Raniszewska

Pracuję jako coach i trenerka. Moje tematy to wizja własnego życia, motywacja, integracja społeczna i przywództwo osobiste. Współpracuję z osobami indywidualnymi i zespołami, w biznesie i w oświacie. Prowadzę szkolenia i warsztaty w dziedzinie Fotografii w Coachingu i Points of You® [http://obrazwcoachingu.pl/]. Stworzyłam własną metodę w pracy rozwojowej w oparciu o twórcze wykorzystanie Fotografii i słowa. Rozwijam aktywnie dziedzinę Fotografii w Coachingu.

Prowadzę autorskie warsztaty z fotografii i umiejętności wizualnych w rozwoju osobistym i pracy wychowawczej dla nauczycieli dla różnych placówek edukacyjnych. Współtworzę podejście OFF WORDS – Obraz, Ruch i Słowo [http://offwords.com/].

Posiadam Certyfikat Trenera Points of You® i licencję konsultanta Motivational Maps™. Jestem członkiem International Coach Federation.

We wcześniejszych latach pracowałam w biznesie, jako międzynarodowy menedżer, a potem w branży doradczej specjalizując się w dużych, zintegrowanych procesach i projektach związanych z zarządzaniem ludźmi i zmianą organizacyjną. Od wielu lat regularnie prowadzę warsztaty i wykłady na konferencjach branżowych. Napisałam kilka artykułów poświęconych motywacji oraz zastosowaniu fotografii w coachingu. Jestem autorką pierwszej w Polsce książkowej publikacji poświęconej Fotografii w rozwoju. Książka nosi tytuł „JEDEN OBRAZ WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej”.

Metoda Points of You® bazuje na technikach zwanych z j. angielskiego „Phototherapy”. Jest kreatywną metodą w coachingu i szkoleniach. Ułatwia komunikację, odwagę w wyrażaniu swoich myśli i potrzeb. Umożliwia większą otwartość i poszerzenie perspektywy. Points of You® towarzyszy mi w mojej podróży zawodowej od 2013 roku.