Artykuły POY

Grzegorz Więcław

psycholog sportu, trener przygotowania mentalnego

Górny Śląsk

Grzegorz Więcław

Jestem absolwentem wydziału psychologii i komunikacji na Simon Fraser University (Vancouver, Kanada) oraz psychologii sportu i aktywności fizycznej na University of Jyväskylä (Jyväskylä, Finlandia).
Przez dwa lata prowadziłem badania przy Fińskim Ośrodku Badań nad Sportami Olimpijskimi KIHU nad wczesną specjalizacją sportową, które zostały wyróżnione trzecią nagrodą na konferencji Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC w Paryżu (maj 2013). Jestem zrzeszony w Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC oraz aktywnie działam w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Młodych Specjalistów Psychologii Sportu ENYSSP.

Obecnie mieszkam w Gliwicach i zajmuję się psychologią sportu i treningiem mentalnym. Współpracuję przede wszystkim z podmiotami ze świata sportu (m.in. z reprezentacją Polski w rugby na wózkach, profesjonalnymi klubami koszykówki, futsalu i żużla oraz wieloma indywidualnymi zawodnikami), choć świat biznesu oraz edukacji też nie jest mi obcy. Sam uwielbiam ruch, a szczególnie w trzech postaciach: aktywności fizycznej, podróży oraz rozwoju osobistego.

Moje motto brzmi: „Kto chce – szuka sposobów, kto nie chce – szuka powodów”.

Points of You® to dla mnie idealne narzędzie wspierające moje działania treningowe w świecie sportu, biznesu i edukacji. Często wykorzystuję gry Points of You® zarówno w tradycyjny jak i autorski, kreatywny sposób. Używam je po to, aby poszerzać ludzkie horyzonty i wspierać moich klientów w określaniu i osiąganiu założonych celów, a także pomagać im w odnajdywaniu poczucia sensu w tym, co robią.

Więcej na www.glowarzadzi.pl