Artykuły POY

Joanna Szeluga

psycholog, coach, trener

Warszawa/Polska

Joanna Szeluga

Najkrócej opisałabym swoją pracę jako organizowanie doświadczenia i towarzyszenie w rozwoju,
w zmianie. Jako psycholog – inspirację czerpię z psychologii pozytywnej i wypracowanych przez nią teorii i narzędzi dotyczących spełnionego życia. Bycie coachem to wspieranie w dążeniu do zmiany. To bycie w drodze Klienta i z Klientem. Jako trener – prowadzę warsztaty dotyczące przywództwa, komunikacji, emocji, stresu i kreatywności.

Pracuję dla ludzi, niezależnie czy w danym momencie są oni w roli pracownika biznesu, czy są nauczycielami – wychowawcami, czy rodzicami.

Uważam, że niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy pełniąc określone życiowe role i zadania to ciągle jesteśmy MY, nasze postawy, nasze emocje, nasze myśli, nasze umiejętności.

Sama ciągle nad sobą i ze sobą pracuję, głównie dzięki największym motywatorom mojego rozwoju – Mężowi i Synom. Pracuję zgodnie z założeniami Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, badaniom i modelom Brene Brown, mindfulness Jona Kabata Zinna.

Od 10 lat fotografia towarzyszy w mojej pracy jako źródło odkryć, fascynacji, a przede wszystkim informacji o świecie osoby oglądającej fotografię, czy fotografującej. Metoda Points Of You® to DROGA. Droga patrzenia na siebie, na drugiego człowieka, na świat z uważnością, z ciekawością, z hojnością. To też zaproszenie do życia pełny sercem. To zaproszenie do swojego Życia. Jakkolwiek je definiujemy: zawodowego, osobistego, rodzicielskiego, partnerskiego, samotnego…

Pracując z narzędziami Points Of You® doświadczam zachwytu nad tym ile wiemy, jak czujemy, ile posiadamy. Jedna z Uczestniczek warsztatów dla rodziców napisała „niesamowite jest to, że na tym warsztacie to ja wiedziałam, tylko potrzebowałam odkryć. Dziękuję”