Artykuły POY

Patrycja Frania

Coach ICF, trener, pedagog, doradca rodzinny i coach biznesu.

Świat, Europa, Polska :). The sky is the limit.

Patrycja Frania

Jestem kobietą, żoną i mamą 2 wspaniałych córek.

Na drugim miejscu: akredytowanym coachem ACC International Coach Federation, pedagogiem, doradcą systemowym, praktykiem RTZ, certyfikowanym trenerem metody Points of You®.

Pracuję z różnymi grupami zawodowymi skupiając się m.in. na problemach wynikających z wypalenia zawodowego, wpływu kryzysów rodzinnych na życie zawodowe i zawodowych na życie rodzinne.

Zagłębiając się w szczegóły: specjalizuję się w szkoleniach kadry pedagogicznej, coachingu rodzicielskim, partnerskim i nauczycielskim. Teorię systemową przekładam również na pracę w obszarze biznesowym, współpracując przy projektach związanych z rozwojem kadry menedżerskiej, budowaniem zespołów, kierowaniem, motywowaniem i rozwiązywaniem konfliktów w grupie.

Jestem zwolenniczką podejścia holistycznego i systemowego spojrzenia na otaczający świat. Moją pasją jest znajdowanie rozwiązań tam, gdzie inni dostrzegają jedynie problemy.

Moje doświadczenie to ok. 1000 godzin przepracowanych z rodzicami i nauczycielami (w formie warsztatów, szkoleń oraz spotkań indywidualnych) oraz ok. 500 godzin szkoleniowych i sesji coachingowych dla firm prywatnych, przedsiębiorstw budżetowych oraz korporacji międzynarodowych (w tym: projekty szkoleniowe, sesje indywidualne oraz coachingi zespołowe m.in. dla: Samsung Electronics Poland Manufacturing, Volvo Bus Poland, przedstawicieli oddziałów OVB Allfinanz Polska, wrocławskich biur nieruchomości, kadry oświatowej na poziomie szkół podstawowych i ponadgimazjalnych a także dla nauczycieli akademickich).

Na co dzień prowadzę zajęcia i certyfikowane szkolenia dla coachów, trenerów i terapeutów w zakresie pracy z obrazem, zdjęciem i metaforą. Współpracuję z firmami: Hills Consulting, GoForward Hub oraz Poznańską Pracownią Innowacji Moniki Lisieckiej.

W swojej pracy zawodowej jako coach i trener zwracam szczególną uwagę na rozwijanie i ugruntowywanie systemu wartości i przekonań wzmacniających kompetencje społeczne. Szczególnie duży nacisk kładę na umiejętności komunikacyjne i rolę relacji w systemach zawodowych i rodzinnych.

Metoda Points of You® jest dla mnie podróżą w nieznane. Kiedy kilka lat temu podjęłam wyzwanie pracy na zdjęciach nie wiedziałam, dokąd mnie ta droga zaprowadzi. I nie wiem nadal :). Mam za sobą wiele ciekawych miejsc, które poznałam w swoim wnętrzu i takich, do których zaprowadziły mnie osoby, z którymi pracowałam. Mam za sobą godziny zmagań i wątpliwości, czy mogłam zajrzeć tam, gdzie zajrzałam i godziny radości, że dzięki Points of You® moi klienci stworzyli miejsca, do których zabierają teraz innych, wymyślili środki transportu, pomagające dopłynąć w nieznane, wydobyli z głębokich tuneli rozwiązania, wykreowali swoje własne podróże. A co przede mną? Przede mną nadal cały świat, bo z Points of You® choćbym trafiała 100 razy w to samo miejsce, to za każdym razem odkrywam coś nowego.